26.04 Завдання для 9-Б класу
- Отримати посилання
- X
- Електронна пошта
- Інші додатки
Урок синхронно. Початок о 12.40
Посилання буде у вайбер групі перед уроком.
Домашнє завдання
а) вивчити слова вправи 3 на стор. 177
б) Текст 10 на стор. 179 ( читати і перекладати, поставити потрібні модальні дієслова )
Have to
Have to – модальне дієслово, яке означає «повинен». Зараз ми з вами розглянемо, як воно використовується в реченні, та які форми має. А нижче розберемо детальніше випадки використання, та чим have to відрізняється від must.
Різниця між have to та must
Have to – більш «м’яке» модальне дієслово. Воно використовується, коли ми повинні щось зробити, часом його навіть можна перекласти як «нам потрібно» (щось зробити). Але якщо ми цю дію не виконаємо нічого критичного не станеться (хата не згорить, ніхто не помре), наслідки можуть бути, але вони не будуть надто жахливими.
Must – воно жосткіше, його більш точно можна перекласти як «змушений», «зобов’язаний».
Саме must та mustn’t використовуються в правилах, законах та інструкціях. Тобто там, де є чіткі накази, які ми зобов’язанні виконвувати та від яких не можемо ухилятися. Також must частіше, ніж have to, використовується, коли ми накладаємо певні обов’язки на самих себе. Але коли ми кажемо, що хтось інший повинен щось виконати (наприклад, по роботі), краще сказати have to.
Наприклад:
I must do this task. – тут ми зобов’язуємо самих себе зробити завдання. По відношенню до себе ми можемо бути суворими.You have to do this task. – тут ми вже зобов’язуємо іншу людину виконати завдання. Must у цьому випадку прозвучало би грубо.
У запереченнях, коли немає необхідності щось виконувати, використовуйте don’t have to. Коли ж мова йде про заборону, кажіть mustn’t.
You don’t have to clean these windows. – Ти не повинен чистити ці вікна. (але якщо тобі так хочеться, то заради бога)You mustn’t touch your nose. – Ти не повинен торкатися носа (тобі не можна цього робити)
– Ти не зобов’язаний цього робити.
– Але я повинен.
Як будувати речення з have to
На відміну від більшості модальних дієслів (can, should, might тощо), have to не змінює загальної структури речення. Тобто, речення з have to будуються за тими ж принципами, що й звичайні речення.
Форми дієслова have to
В Present Simple (теперішньому часі) це модальне дієслово має дві форми: have to та has to.
Have to для I, you, we, they та усіх іменників множини.Has to для he, she, it та іменників 3-ї особи однини (тобто тих, під якими ми розуміємо «він», «вона», «воно». Наприклад: cat, Michel, sofa, sugar тощо).
Приклади речень:
I have to clean my room. – Я повинен прибрати в кімнаті.We have to call her. – Нам потрібно подзвонити їй (ми повинні подзвонити їй).My parents have to pick me up. – Мої батьки повинні заїхати по мене.She has to be here. – Вона повинна бути тут.The table has to be cleaned. – Стіл повинен бути прибраним.
Past Simple
На відміну від must, have to може використовуватися у минулому часі. В минулому в розповідних реченнях воно змінюється на had to (для усіх іменників).
I had to come home earlier. – Я повинен був прийти додому раніше.Lila had to write it down. – Ліла повинна була записати це.They had to turn the light off. – Вони повинні були вимкнути світло.
Future Simple
У майбутньому часі have to ніяк не змінюється, просто перед ним використовується допоміжне дієслово will.
I will have to make this choice, sooner or later. – Рано чи пізно я повинен буду зробити цей вибір.
Питання з have to
Для запитань з have to, як і для звичайних питальних речень, використовуються допоміжні дієслова.
Допоміжне дієслово ставиться на перше місце, далі – дійова особа, потім – have to + дія, яку потрібно зробити.
В теперішньому часі: do (для I, you we, they) та does (для he, she, it). При використанні does дієслово have не змінюється на has.
Приклади:
Do you have to read this book to prepare for the lesson? – Ти повинен читати цю книгу, щоб підготуватися до заняття?Does she have to write the essay? – Вона повинна писати есе?
В минулому часі: допоміжним дієсловом виступає did. При цьому, have to не змінюється на had to.
Приклади:
Did Sam have to work yesterday? – Сем повинен був працювати вчора?Did I had to vacuum the floor? – Хіба я повинна була пилососити?
В майбутньому: сюрприз-сюрприз… (насправді, ні), все просто – використовуйте допоміжне дієслово will і буде вам щастя у вигляді грамотної англійської .
Приклад:
Will he have to call a doctor? – Він повинен буде викликати лікаря?
Заперечення з have to
З побудовою заперечних речень також все просто: після дієвої особи ставите допоміжне дієслово із заперечною часткою not, а потім have to. Після використання допоміжних слів форма have to, як і в запитаннях не змінюється.
Теперішній час: використовуйте does not (або скорочену форму doesn’t) для he, she, it. Для решти іменників (I, you, we, they) використовуйте do not (скорочено don’t).
Приклади:
They don’t have to teach you. – Вони не зобов’язанні тебе вчити.Alice doesn’t have to water plants. – Еліс не повинна поливати рослини.
Минулий час: використовуйте did not (скорочено didn’t)
My dad didn’t have to pick you up. – Мій батько не повинен був заїжджати за тобою.
Майбутній час: використовуйте will not (скорочено won’t).
Приклад:
You won’t have to call in sick. – Тобі не потрібно буде телефонувати і казати, що ти захворів.
Коли використовується have to
1. Коли ми повинні або нам потрібно щось зробити. Це обумовлено зазвичай зовнішніми чинниками. Часто переклад з «повинен» можна замінити на «мені доводиться» (наприклад: мені доводиться відвозити дітей в школу)
I have to work. – Я повинен працювати. (тут можна ще перекласти як «мені доводиться працювати»)
Must більш доречно використати, коли у нас є якісь внутрішні переконання, що щось потрібно робити: I must work out to be strong. – Я повинен тренуватися, щоб бути сильним.
2. У майбутньому можна замість will have to сказати may have to. Це означатиме, що може виникнути вірогідність того, що нам потрібно буде щось зробити у майбутньому.
She may have to go to the post office tomorrow. – Можливо, їй завтра доведеться піти на пошту.
3. Коли ми робимо якийсь висновок чи припущення.
It has to rain today. – Певно, сьогодні дощитиме.
В цьому випадку have to можна сміливо замінити на must: It must rain today.
4. Коли ми зобов’язуємо когось щось зробити або даємо пораду. Must у таких випадках звучатиме грубо, а should краще використати для порад, які людина може й не виконувати.
Наприклад, лікар вам скаже: You have to stay home for a week – Ви повинні залишатися вдома протягом тижня. (should би в цьому випадку означало, що людині варто лишатися вдома, але якщо вона цього не робитиме – нічого страшного).
- Отримати посилання
- X
- Електронна пошта
- Інші додатки
Коментарі
Дописати коментар